ANIMATEST
Esame „ANIMATEST“ ir siekiame iš naujo apibrėžti šiuolaikinę animaciją, sulaužydami stigmą, kad animacija skirta tik vaikų animaciniams filmams. Norime parodyti, jog animacija yra prieinama visiems, jog tai yra reikšminga terpė, galinti bendradarbiauti su kitomis meno formomis, bei jog ši medija yra lygiavertė vaidybiniam ir dokumentiniam kinui. Viskas prasidėjo nuo mūsų noro skleisti žinią apie animaciją, nes anksčiau animacijos bendruomenė buvo labai maža ir uždara. Yra daug stereotipų apie animaciją, ir kaip bendruomenė siekiame juos sugriauti, parodydami, kad ši priemonė gali būti naudojama šiuolaikiniame mene.
KŪRYBINĖS IR KULTŪROS PAVELDO BENDRUOMENĖS
BENDRUOMENIŲ REIKŠMĖ
Prisijungimas prie kažko prasmingo, šiuo atveju – animacijos, leidžia siekti savo meninių interesų, nepaisant gyvenimo situacijos. Galite dalyvauti seminaruose, jausti ryšį su medija ir kurti kartu su bendraminčiais. Po studijų ar net studijų metu galite jaustis vieniši, jei neužsiimate bendruomenine veikla. Kurti kartu su kitais daug labiau motyvuoja ir padeda kovoti su izoliacijos jausmu.
TIKSLAS
Mūsų tikslas platinti animacijos supratimą visuomenėje tarp žmonių, neturinčių nieko bendro su animacija. Norime parodyti, kad animacija yra kiekvienam.
AMŽIUS
Jauniausias dirbtuvių dalyvis – dviejų mėnesių kūdikis, kuris dirbtuvių metu prisidėjo prie animacijos sukūrimo piešdamas piešinukus pieštuku, vėliau jo kūrinys buvo perdarytas į abstrakčią judančią animaciją. Tuo norime pasakyti, jog ši bendruomenė yra atvira visiems, nesvarbu, kokio amžiaus narys būtų.
BENDRUOMENĖS ISTORIJA
Edukacinė iniciatyva „ANIMATEST“ gyvuoja jau du metus. Idėja projektui gimė paskaitose, kai animacijos studentėms kilo idėja vykdyti animacijos dirbtuves, vėliau projektas sekmingai plėtėsi. „ ANIMATEST“ komanda: Eva Rodz, Margarita Valionytė, Agata Tracevič, Emilija Dirsytė ir Laura Vakarė Dubosaitė-Povilaitytė.
PAVADINIMAS
„ANIMATEST“ – testuoti animaciją, įrodyti, kad ji prieinama visiems.
KVIEČIANTIS PRISIJUNGTI ŽODIS
Bandyk viską, testuok save, bandyk, bandyk, bandyk, neribok savęs.