STUDENTŲ GAMTININKŲ MOKSLINĖ DRAUGIJA

Tai jaunimo organizacija, orientuota į gyvosios gamtos pažinimą ir siekį ją išsaugoti.

AKTYVUS LAISVALAIKIO PRALEIDIMASAKADEMINIAI DISKURSAI

© Foto: Studentų Gamtininkų Mokslinės Draugijos
© Foto: Studentų Gamtininkų Mokslinės Draugijos

BENDRUOMENIŲ REIKŠMĖ

Vienas lauke – ne karys.

BENDRUOMENIŲ REIKŠMĖ

Daugelis iš mūsų yra gyvybės mokslų išsilavinimą turintys studentai, kurie mėgsta gamtą ir buvimą lauke. Mūsų tikslas – ne tik patiems daugiau sužinoti apie gamtą, bet ir dalytis tomis žiniomis su kitais. Šiais laikais žmonės vis labiau atsiriboja nuo gamtos, todėl norime užpildyti šią spragą skleisdami sąmoningumą ir supratimą apie gamtą.

BENDRUOMENĖS NARIAI

Šiuo metu yra apie 30, tačiau norėtųsi, kad narių būtų daugiau.

ATVIRA / UŽDARA

Tai atvira bendruomenė, priimanti visus, tačiau turime tikslą, jog nors 60 % bendruomenės narių būtų studentai.

VEIKLOS

Dažniausiai susitinkame vieną kartą per savaitę, susitikimų metu bendruomenės nariai dalinasi prezentacijomis gamtos tematika, vyksta ir kassavaitiniai susitikimai, vykdomos įvairios veiklos gamtoje – kuriamos laužavietės, leidžiamasi į žygius. Taip pat organizuojami renginiai bei viešosios paskaitos, ekspedicijos.

BENDRUOMENĖS ISTORIJA

Bendruomenę įkūrė Sengirės fondo iniciatorius Mindaugas Survila. Neradęs grupės gamtos entuziastų, su kuriais galėtų leistis į žygius, stovyklauti ir vykti į ekspedicijas, jis nusprendė pats pradėti iniciatyvą. Taip gimė Studentų biologų bendruomenė. 2004 m., plečiantis veiklai, jie persivadino į Studentų mokslo draugiją. Buvo siekiama sukurti gamtininkų ir biologų bendruomenę, kuri dalintųsi aistra kartu tyrinėti gamtą.

KVIEČIANTIS PRISIJUNGTI ŽODIS

Žmonėms, persikeliantiems iš mažų miestelių ir kaimų į didmiesčius, toks pokytis gali būti nemenkas šokas. Jei turite glaudų ryšį su gamta, mėgstate leisti laiką lauke ir tyrinėti jos subtilybes, mūsų bendruomenė yra puiki vieta jums. Nereikia bijoti, tiesiog pabandykite. Klaidos yra mokymosi proceso dalis. Esame gyvosios gamtos dalis, ne tik stebėtojai. Kaip ir gamta, mes turime savo ciklus. Svarbu daryti pertraukas, pasikrauti energijos ir vengti perdegimo. Raginame išlikti ištikimiems sau ir nepamiršti to, kas esate.